Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

InzeratyZadarmo.skInzercia Slovensko
Súkromná inzercia zdarma a bezplatná firemná inzercia
Domov
Menu
Inzercia
Info
O projekteAko úspešne inzerovaťAko nakupovať / predávaťKontaktOdkazy
RegistrovaťPrihlásiť

Ako nakupovať alebo predávať cez internet? Ako zabrániť podvodom?

Negarantujeme vám za obsah inzerátov, a preto Vám odporúčame niekoľko typov, aby ste boli pri nákupe alebo predaji cez internet dostatočne obozretný. Doleuvedené odporúčania sú len informatívne a sú bez akejkoľvek záruky.

 • Pri nákupe alebo predaji tovaru cez internet je najvhodnejším a najbezpečnejším spôsobom nákupu / predaja, priame osobné stretnutie predávajúceho s kupujúcim.
 • Nikdy neplaťte za tovar vopred.
 • Ak nemôžete prebrať tovar osobne, pri platbe za tovar nepoužívajte bankový prevod, ale radšej si dajte poslať tovar na dobierku.
 • Náš portál neposkytuje žiadne platobné systémy pre zabezpečenie bezpečnej online platby priamo na stránkach portálu, alebo cez prípadné odkazy v emaile. Preto nereagujte na prípadné emaily vyzývajúce vás k nejakej platbe za tovar, ani v prípade že platbu od Vás žiada email údajne zaslaný z nášho portálu.
 • Nikomu neposkytujte cez internet alebo cez email vaše osobné informácie (ako napríklad dátum narodenia, rodné číslo, číslo občianskeho preukazu, alebo vaše bankové informácie (napríklad číslo kreditnej karty)). Ak musíte zadať Vaše osobné, alebo prístupové údaje (napríklad na stránke pre prihlásenie sa a podobne), dôkladne si skontrolujte URL adresu stránky, na ktorej sa nachádzate, aby ste sa uistili, že nejde o falošnú podvodnú stránku.
 • Nikomu neposkytujte vaše prístupové heslá, ani v prípade že ich od Vás žiada email údajne zaslaný z nášho portálu.
 • Pokiaľ kupujete tovar od osôb z inej krajiny, buďte mimoriadne obozretný a v žiadnom prípade neposielajte platbu vopred.
 • Zvieratá a rastliny kupujte / predávajte výhradne pri osobnom stretnutí. Kupujúci by si mal dôkladne skontrolovať zdravotný stav zvieratka / rastliny, a mal by zistiť od pôvodného majiteľa čo najviac o zvykoch a potrebách zvieratka. Neodkladne po kúpe zvieratka (napr. psíka) by mal nový majiteľ navštíviť veterinára na preventívnu prehliadku. Predávajúci by sa mal uistiť, či bude jeho zvieratko v dobrých rukách, a či bude mať zabezpečené vyhovujúce podmienky, a mal by kupujúceho informovať o zvykoch a požiadavkách zvieratka.
 • Inzeráty ponúkajúce veľké peniaze za nejakú pomoc sú často podvod.

Najčastejšie internetové podvody!

 • Podvodné emaily: Užívateľ dostane podvodný email, ktorý vyzerá ako by pochádzal od nejakého internetového portálu alebo banky. Užívateľ je pod nejakou zámienkou vyzvaný, aby klikol na uvedený odkaz v emaili, a kliknutím je nasmerovaný na webstránku, ktorá vyzerá podobne ako pravá stránka daného portálu, alebo banky. Na tej podvodnej stránke má potom užívateľ zadať svoje osobné alebo prihlasovacie údaje, ktoré môžu byť následne zneužité. Niektoré takéto podvodné emaily neobsahujú žiadny odkaz na URL stránku a žiadajú rôzne vaše osobné údaje zaslať späť priamo emailom. Najčastejšie druhy podvodných emailov sú: „Falošná online platba“, „Falošná prosba o pomoc“, „Varovanie pred vymyslenými vírusmi“, „Varovanie pred podvodníkmi“, „Výzva k overeniu, alebo doplneniu rôznych zákazníckych údajov“, „Falošná informácia o výhre“ a iné.
 • Falošná online platba: Užívateľ dostane podvodný email, ktorého obsah je písaný v mene nejakého internetového portálu, alebo napríklad v mene nejakej banky. Tento podvodný email ponúka užívateľovi určitý spôsob online platby, alebo užívateľovi tvrdí že bezpečne zabezpečí online platbu. Cieľom takýchto emailov je väčšinou oklamať užívateľa, a vylákať od neho osobné informácie, alebo získať priamo platbu cez falošnú stránku uvedenú v emaile. Falošná stránka banky je často na pohľad rovnaká ako originálna stránka banky.
 • Falošná prosba o pomoc: Užívateľ dostane podvodný email, ktorého obsah hovorí že ak pomôže napríklad pri prevode peňazí z inej krajiny, potom dostane určité percento z prevedenej sumy. Väčšinou požadujú vaše osobné údaje, alebo nejakú platbu, ktorá je údajne potrebná pre úspešný prevod peňazí z inej krajiny. Keď však zaplatíte, väčšinou sa vám už nikdy neozvú.
 • Podvodné stránky: Na internete existujú stránky alebo internetové obchody, ktoré ponúkajú tovar, ale po jeho zaplatení vám tovar vôbec nepošlú. Preto radšej objednávajte tovar len na dobierku (neplaťte za tovar vopred), alebo využívajte overené internetové obchody.
 • Pyramídové hry: Dávajte si pozor na rôzne pyramídové hry a reťazové emaily, ktoré sľubujú rýchli a vysoký zárobok.
Ak nájdete nejaký nelegálny, neseriózny alebo podozrivý inzerát, prosím nahláste nám ho cez odkaz, ktorý nájdete na stránke detailu každého inzerátu. Pokiaľ vám príde nejaký podozrivý email, od užívateľa portálu, alebo priamo v mene portálu, v ktorom bude požadovať od vás online platbu, môžete nám email preposlať.

Inzeráty