Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

InzeratyZadarmo.skInzercia Slovensko
Súkromná inzercia zdarma a bezplatná firemná inzercia
Domov
Menu
Inzercia
Info
O projekteAko úspešne inzerovaťAko nakupovať / predávaťKontaktOdkazy
RegistrovaťPrihlásiť

Ako úspešne inzerovať na internete?

Väčšina užívateľov internetu hľadá presne to čo potrebuje kúpiť cez internetové vyhľadávače, alebo cez vyhľadávací formulár priamo na stránke nášho portálu. Ak chcete aby bol váš inzerát úspešný, ponúkame vám niekoľko rád:

Inzerujte vecne
Najdôležitejšou časťou inzerátu je Nadpis a Text inzerátu, preto je dôležité tieto časti formulovať výstižne a vecne. Inzeráty so všeobecnými, nekonkrétnymi nadpismi, ako napríklad „Lacno predám“, „Pozor“, „Super zárobok“, „Akcia“ a podobne, sú veľmi málo navštevované, pretože ak chce niekto kúpiť konkrétny tovar, tak určite nebude vyhľadávať spojenie „Lacno predám“ alebo „Pozor“ a podobne, ale bude hľadať priamo konkrétnu vec. Predstavte si že chcete tovar kúpiť, a popremýšľajte, ako by ste daný tovar na internete hľadali (pod akým názvom alebo vetou)? Tiež nie je vhodné zadávať do nadpisu a textu inzerátu vaše kontaktné údaje, lebo určite žiadny váš potenciálny kupujúci nebude hľadať váš inzerát podľa vašeho telefónneho čísla, emailu alebo URL adresy.
Inzerujte konkrétne
Ak niekto potrebuje kúpiť napríklad auto „Mercedes SL600“, tak bude vyhľadávať napr. spojenia „Mercedes SL600“, „Mercedes SL600 predaj“ a podobne. Preto ak chcete aby bol váš inzerát nájditeľný pre potenciálneho zákazníka, je dôležité formulovať výstižný a konkrétny nadpis inzerátu. Použite čo najkonkrétnejší nadpis inzerátu, napríklad „Predám Mercedes SL600“ namiesto všeobecného nadpisu „Predám auto“. Podobne v popise inzerátu špecifikujte tovar čo najvýstižnejšie.
Inzerujte bezchybne
Dávajte si pozor na preklepy a dobre si skontrolujte hlavne všetky vaše kontaktné údaje, pretože ak ich zadáte nesprávne, potenciálny zákazník vás nebude môcť úspešne kontaktovať.
Inzerujte efektívne
Pre cielenie inzerátu je vhodné, aby bola hlavná pointa inzerátu, napríklad „Predám Mercedes SL600“ jedenkrát prítomná v nadpise a aj v popise inzerátu. Vyvarujte sa však prehnanému opakovaniu rovnakých slov, alebo slovných spojení ako napríklad „Predám Mercedes, predám Mercedes, predám Mercedes“, lebo mnohé internetové vyhľadávače takéto texty pokladajú za SPAM a vôbec ich nezaidexujú, čím váš inzerát stratí možnosť získať potenciálnych zákazníkov cez internetové vyhľadávače.
Inzerujte prehľadne
Nezvýrazňujte vaše inzeráty používaním rôznych špeciálnych znakov, písaním veľkými písmenami a podobne. Skúste si porovnať, ktorý z týchto textov je najlepšie čitateľný: „ INZEROVAŤ ZDARMA “ alebo „ #!INZEROVAŤ ZDARMA!# “ alebo „ i n z e r o v a ť z d a r m a “ alebo „ inzerovať zdarma “? Je dokázané, že ľudské oko číta najlepšie klasický text písaný malými písmenami. Hoci text „ INZEROVAŤ ZDARMA “ je mierne výraznejší, avšak podstatne horšie čitateľný ako klasický text „ inzerovať zdarma “ …
Inzerujte objektívne
Inzerujte len to, čo naozaj ponúkate. Vyzdvihnite v texte inzerátu kladné stránky vašej ponuky, avšak nezabudnite na upozornenie aj na prípadné záporné stránky.
Inzerujte cielene
Pri pridávaní inzerátu, zaraďte inzerát do kategórie a podkategórie, ktoré čo najpresnejšie vystihujú obsah inzerátu. Ak si chce návštevník portálu napríklad kúpiť auto, určite nebude hľadať inzeráty napríklad v kategórii „Reality“...
Inzerujte aktuálne
Ak je už váš inzerát neaktuálny (napríklad ak ste tovar predali skôr ako skončí vami nastavená platnosť vašeho inzerátu), nezabudnite si váš inzerát zmazať. Neaktuálne inzeráty zbytočne zavádzajú návštevníkov portálu a tým škodia aktuálnym inzerátom.
Inzerujte seriózne
Dôsledne dodržujte pravidlá portálu, čím predídete zamietnutiu, alebo zmazaniu vašich inzerátov.
Inzerujte úspešne
Veríme že horeuvedené rady vám pomôžu a budete pri inzerovaní úspešný. Prajeme vám veľa šťastia.

Inzeráty